KRĄG SNÓW

Sny jako ścieżka transformacji

Dla kogo jest krąg snów?

Jeśli:
– masz wiele snów i chcesz lepiej je rozumieć,
– przyśniło ci się w życiu kilka ważnych snów i pragniesz się nimi podzielić w przestrzeni pełnej szacunku dla snów i ich mocy,
– tęsknisz za snami, a masz ich mało bądź trudno Ci je zapamiętać i chcesz to zmienić,
– chcesz spotkać innych śniących ludzi w przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni,
– tęsknisz za kręgiem, za swoim plemieniem śniących ludzi,
To spotkania w Kręgu Snów są właśnie dla Ciebie!

Krąg Snów to spotkania, podczas której opowiada się sny i dzieli się swoją perspektywą na sny innych. To niezwykła praktyka, która pozwala otworzyć się na sny i doświadczyć wspólnego śnienia.

Krąg Snów to spotkania, które pomogą Ci poczuć i zrozumieć mądrość płynącą ze snów.
Sny są niewyczernapą skarbnicą informacji.
Pokazują Ci -czasami w sposób bardzo zawaluowany a czasami wręcz nachalnie – Twój wewnętrzny kompas. Dlatego poczucie i nauczenie się języka snów może być bardzo pomocne na ścieżce transformacji. Pomagają poczuć kierunek, osadzić się, zrozumieć ten moment, w którym aktualnie jestem i to co jest teraz potrzebne.


Zapraszam Cię do tego, być w towarzystwie innych śniacych osób, kobiet i mężczyzn, wyśnił/a swoją zmianę i wyśnił/a zmianę w świecie – w kręgu snów uczymy się nie traktować snów jedynie osobiście. Śnimy dla siebie, dla innych, dla świata. Doświadczamy wspólnego śnienia, doświadczamy twórczej mocy jaką daje świadomy kontakt ze śnieniem.

Krąg Snów każdy sen traktujemy jak dar, mówimy o nim pozytywnie, z szacunkiem. Dzielimy się darami, które przychodzą do nas poprzez sny. Dośwadczamy snów i śnienia w pełniejszym, nie ograniczonym jedynie do psychologicznego ich rozumienia, wymiarze.
Krąg snów jest przestrzenią, w kórej możesz na prawdę poczuć sen. Wszystkimi zmysłami, całą/ całym sobą. Wtedy odsłaniają się nowe znaczenia.
Krąg Snów prowadzę metodą Connie Kaplan, nauczycielki śniących. Do Polski przywiozła ją, praktykuje i uczy jej Natalia Miłuńska w Szkole Śnienia.

Zapraszam Cię na cykl 6 spotkań w Kręgu Snów. Spotykamy się co dwa tygodnie, na 2-3 godziny, w kameralnym, nie większym niż 6 osobowym kręgu.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Nie. Krąg snów nie jest terapią, chociaż doświadczenie empatycznego wysłuchania przez krąg oraz przyjęcie wspierających komentarzy do snu może mieć dla Ciebie efekt terapeutyczny. Choć w wielu nurtach terapeutycznych praca ze snem jest ważnym punktem na mapie uzdrawiających technik, krąg nie jest jedną z nich 🙂

W kręgu snów robimy co innego. Szukamy powiązań pomiędzy snami, dzielimy się wiedzą, dzielimy się odczuciami i skojarzeniami. Krąg snów, w moim odczuciu, to przestrzeń, w której spotyka się i łączy perspektywa psychologiczna, archeologiczna, antropologiczna, filozoficzna i duchowa na sny. Krąg snów jest bardziej przestrzenią rozwoju osobistego, niż terapii, choć oczywiście te obszary w conajmniej kilku punktach łączą się ze sobą. Krąg w żaden sposób nie zastępuje psychoterapii. 

Tak i nie 🙂 Oczywiście, szczególnie w kręgu, w którym spotykamy się w zamkniętej grupie, regularnie, przez 6 spotkań, możemy zauważyć proces, który dzieje się w czyich snach. Widzimy powtarzające się motywy, jakości, postacie i miejsca, które zmieniają się w tym procesie. Widzimy nowe jakości które się pojawiają i widzimy jak przemieniają się stare wzory. 

W kręgu snów jednak, przede wszystkim, poszukujemy powiązań pomiędzy snami i uczymy się nie traktować snów jedynie osobiście. Każdy sen jest darem dla każdej uczestniczki i uczestnika kręgu. Jest jak opowieść, jak baśń, z której wszyscy możemy czerpać. I w tym sensie dotyczy nas wszystkich. 

Krąg snów, dla mnie, na takim osobistym poziomie, to przede wszystkim odkrywanie zasobów poprzez sny. Łączenie się ze swoimi zasobami i świadome zapraszanie nowych jakości do swojego życia. W kręgu snów mówimy o snach z szacunkiem, pozytywnie. Skupiamy się na tym co zdrowe, co wspierające. Absolutnie nie doszukujemy się tego, co jest nie tak, we śnie, albo w osobie śniącej :)) 

W kręgu snów, jak w każdym innym kręgu, obowiązuje zasada poufności – to znaczy, że nie mówimy osobom spoza kręgu niczego, co mogłoby naruszyć prywatność jego uczestniczek/ów. Możemy, oczywiście, dzielić się swoimi osobistymi, albo wspólnymi odkryciami, ale z zadbaniem, by nie opowiadać o uczestniczkach/ach w taki sposób, który jest wynoszeniem osobistych historii i przeżyć. W kręgu snów, tak samo jak w innych kręgach, nie oceniamy samych siebie ani siebie nawzajem i nie dajemy sobie dobrych rad. Mówimy o swoich odczuciach, skojarzeniach, wiedzy i dajemy prawo innym, by mieli odmienną od naszej perspektywę. Krąg to przestrzeń twórczego łączenia różnych perspektyw. Po kręgu krąży kamień – mówi tylko ta osoba, która ten kamień trzyma, reszta zamienia się wtedy w uważnie, świadomie, empatycznie słuchające istoty 🙂

Nie. Cykl to 6 spotkań w zamkniętej grupie i kręgu. To buduje poczucie bezpieczeństwa i wspólnotę śniących. Od czasu do czasu organizuje również pojedyncze spotkania w kręgu snów – jeśli chcesz spróbować czy to dla Ciebie, zanim zdecydujesz się na udział w pełnym cyklu, serdecznie zapraszam Cię na takie pojedyncze spotkanie!

Decydując się na udział w cyklu zobowiązujesz się także opłacić każde spotkanie – to ważne, ponieważ prowadzenie kręgu snów to praca osoby prowadzącej i związane jest także z kosztami, takimi jak wynajęcie sali, w przypadku kręgu na żywo, czy opłacenie ZOOMa w przypadku kręgu online. 

Ruszają zapisy na Krąg Snów on-line i stacjonarny w Łodzi | cykl 6 spotkań!

Online, środy, godz. 18-21:
10, 24 stycznia, 7,21 lutego, 6, 20 marca

Na żywo w Łodzi, godz. 18-21:

11, 25 stycznia, 8, 22 lutego, 7, 21 marca

Koszt:

w Łodzi 600 zł za cały cykl (100 zł za jedno spotkanie)
Online 600 zł za cały cykl (100 zł za jedno spotkanie)
Zapisując się na cykl, zobowiązujesz się opłacić całość)

Możliwa wpłata w dwóch transzach, przy zapisie i w połowie cyklu. 

Jak się zapisać?

Napisz na kontakt@kobietawzmianie.pl,
że chcesz dołączyć do cyklu,
w odpowiedzi otrzymasz wszystkie informacje.

Masz pytania? Napisz do mnie, bardzo chętnie odpowiem 🙂