O mnie

Droga Kobieto,


jeśli odwiedzasz tę stronę, to bardzo możliwe, że jesteś na mniej lub bardziej zaawansowanym etapie zmiany, życiowej transformacji. Ja sama znam różne miejsca, które na tej ścieżce pryjdzie Ci odwiedzić.. Bardzo świadomie i z dużą uważnością i czułością wobec samej siebie obserwuję ten proces i pozwalam mu się we mnie wydarzać.
Z zaufaniem i wdzięcznością dla mocy przemijania.

Wierzę też, że bycie kobietą daje nam szczególną możliwość doświadczania transformacji – w nasze ciała wpisany jest rytm ŻYCIE – ŚMIERĆ – ODRODZENIE. Mówi o tym mit o Demeter i Persefonie. Jak Persefona potrzebujemy regularnie wchodzić w ciemność i ciemności oddawać to, co odejść już musi, by potem powrócić do światła i pozwolić urodzić się sobie na nowo. Wraz z wszystkimi jakościami, które chcą przez nas przyjść. Przez ten proces możemy przechodzić z lekkością, mając świadomość, że na każdym etapie wspiera nas Demeter – matka, która kocha nas nieograniczoną miłością. Jest zawsze obecna.
Ja nazywam ją Matką Ziemią.

Fascynuje mnie proces przemiany –

co wydarza się w umyśle, sercu, duszy i ciele kobiety, która zmienia swoje życie. Wiem jak wtedy karmiąca jest obecność innych kobiet. Chcę tworzyć przestrzeń, w której kobiety mogą się wspierać w zmianie. Dzielić się swoją mądrością. Wsłuchiwać się w siebie
i wspólnie odkrywać czym jest zmiana i jak przez nią pięknie przechodzić. Dzielić się snami, odczuciami z ciała, myślami
i zdarzeniami, które pojawiają się na drodze do zmiany.

Z wykształcenia jestem terapeutką pedagogiczną, z zamiłowania badaczką tropów starej pamięci.

Skończyłam studia licencjackie z filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, studia magisterskie z terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i studia podyplomowe z edukacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Skończyłam też roczny kurs trenerski oraz wiele szkoleń, warsztatów i cykli warsztatowych w nurcie psychologii procesu. Dużo szkoleń (nie zliczę!) o wsparciu i terapii dziecka i jego rodziny, pracy z traumą, komunikacji, NVC. Uczyłam się metody Growth Through Play System – terapii osób z autyzmem w nurcie niedyrektywnym/rozwojowym – rozwojowi w tym obszarze poświęciłam 8 lat życia (choć oczywiście działy się wtedy także inne rzeczy:)) Miałam też okazję współprowadzić szkolenie II st. certyfikujące w tej metodzie oraz warsztaty o nią oparte w Fundacji Zrozumieć Autyzm i mam ogromną wdzięczność za to, że to mi się w życiu zdarzyło. W Lizbonie zaczęłam się uczyć masażu tajskiego w Hadadi Thai Massage School – skończyłam dwustopniowy trening i to doświadczenie mocniej otworzyło mnie na ciało i na historie zapisane w nim. Skończyłam także studia podyplomowe z life coachingu w Collegium Civitas.

Mam za sobą bogatą ścieżkę poszukiwań duchowych, która prowadziła mnie od filozofii przez psychoterapię, buddyzm aż do zgłębiania rdzennych duchowych tradycji. Przez 7 lat praktykowałam buddyzm tybetański i uczyłam się medytacji u rdzennych nauczycieli z linii Karma Kagyu. Podróżowałam po Indiach i Nepalu. W poszukiwaniu kobieciej ścieżki rozwoju duchowego trafiłam na kręgi kobiet. Uczestniczyłam w 1,5 rocznym cyklu warsztatowym w kręgu z Aniją Miłuńską i to doświadczenie całkowicie zmieniło moje postrzeganie. Od Aniji wciąż uczę się tego jak ufać sobie oraz tego czym jest stara pamięć i jak do niej wracać (i wiele więcej, ale nie da się tego opowiedzieć słowami). Cykl zakończyłyśmy wyprawą na Kretę, gdzie poczułam się jak w domu. Zrozumiałam kim nie jestem. Ostatnim moim zmieniającym życie odkryciem jest Szkoła Śnienia Natalii Miłuńskiej, gdzie uczę się prowadzenia kręgu snów i tego czym jest śnienie jako praktyka duchowa. W szkole śnienia ukończyłam kurs „Jak prowadzić krąg snów?”. W sierpniu 2021 ukończyłam kurs medycyny majańskiej w Alchemia Centre of Healing Arts w Portugalii, gdzie uczyłam się starożytnych praktyk uzdrawiajacych Majów i ich bogatej kosmologii. Jestem certyfikowanym praktykiem majańskiej terapii neurosakralnej.

Specjalizuję się w odczytywaniu subtelnych sygnałów, bywam głosem dla tego, co niewypowiedziane. 
8 lat pracowałam z dziećmi z autyzmem i ich rodzinami, spotykając się z niezwykłą wrażliwością w nich i, dzięki temu, wrażliwością w sobie. Przez ten czas zaprzyjaźniłam się ​z jakością dziewczynki, tą najbardziej czującą, żywą
i wrażliwą częścią w nas.

Inicjuję kręgi Kobiet. Robię warsztaty i spotkania wspierające w procesie zmiany.

Podróżuję, odwiedzam miejsca, które pamiętają.

Jestem współinicjatorką Szkoły Wrażliwości.


Szukam swojego miejsca między Portugalią a Polską.

Chcę się z Tobą podzielić tym co przez lata poszukiwań udało mi się zrozumieć na temat zmiany, transformacji i podążania za procesem.

Z miejsca Kobiety, która świadomie i z uważnością jest w zmianie – nie tylko terapeutki, specjalistki czy ekspertki.

Chcę wspólnie z kobietami zasiąść w kręgu, w którym rola przedstawicielki starszyzny wędruje i każda z nas może zająć jej miejsce.

Serdecznie Cię do tego zapraszam!

Małgorzata Michaluk


Powrót do góry